17 MAJA 2008

GODZINA 18:00 I 20:30


(SPEKTAKL W STAŁYM REPERTUARZE TEATRU)
  Pobierz zwiastun! (1,1 Mb)Zapraszamy na wieczór inspirowany prozą Edgara Allana Poe. W programie zaprezentujemy "Kryptyk", czyli wybrane opowieści niesamowite w realizacjach filmowych i teatralnych, z nową oprawą muzyczną. Zakładamy, że niektóre motywy widz miał sposobność oglądać, jednak ostateczny układ proponowanych miniatur ustali się dopiero na kilka chwil przed rozpoczęciem wieczoru.

Na pewno jednak rozpoznamy m.in. cytaty z opowiadań: "Seans mesmeryczny", "Prawdziwy opis przypadku pana Waldemara", "Przedwczesny pogrzeb", "Beczka Amontillada", "Ligeja" (niektóre motywy wpleciono w film "Opowieści niesamowite", który miał swą premierę w 2005 roku).Teatr U Przyjaciół: "Opowieści niesamowite - kryptyk"

...droga od śmierci do życia przeraża... równie przerażająca jest droga na ostatnie piętro pewnej kamienicy przy ulicy M-ego, pewnego jesiennego dnia o godzinie dwudziestej... Nie dlatego iż wejście (z pewnością zejście bywa szybsze i mniej bolesne) na poddasze wymaga nielada wysiłku i zbliża z każdym krokiem do tej (podobno) lepszej części życia (lub raczej po-życia, że tak się wyrażę), lecz dlatego, że na samym szczycie wędrówki, gdy już syzyfowy kamień został wtoczony, widniały drzwi (i to bynajmniej nie od szafy), po przejściu których nie było już odwrotu. Włosy nie tylko stawały dęba (na marginesie, ciekawe dlaczego właśnie dęba, a nie np. sośnie, brzozie...) lecz i siwiały na dźwięk rozbrzmiewającej tam muzyki. Wzrok z desperacją szukał choć jednego "normalnego" przedmiotu, na którym mógłby się oprzeć i najlepiej pozostać do końca. Ale nie! Z ciemności wypełzają prostokątne kształty trumien... Bladoniebieskie światło snuje się między zastygłymi w śmiertelnym bezruchu postaciami... Napięcie staje się nie do zniesienia... Zaraz stanie się coś niesamowitego...

[Wyszminkowana]"Opowieści Niesamowite - kryptyk" , premiera 29 i 30 czerwca 2007r.       

Obsada:

Anzelm Basset - Krzysztof Skibski

Heliodor Basset - Damian Kustosik

Pokojówka Morella - Karolina Brzezicka
służący - Grzegorz Pokora
Robert Suspension - Karol Chmiela
Medium - Marlena Miller
Mesmerysta - Aleksander Ornoch
Ernest O. - Zbigniew Hordecki
krewny tkwiący zawsze w najciemniejszym kącie pokoju - Monika Chuda
grabarze - Eugeniusz Sień, Tomasz Matlęgiewicz, Tomasz Zajcher, Karol Chmiela, Zbigniew HordeckiOrganizacja:

Reżyseria:
Tomasz Zajcher

Scenariusz:
Krzysztof Skibski
Tomasz Zajcher

Muzyka:
Artur Sosen Klimaszewski
Bartosz Krywczuk
Krzysztof Skibski

realizacja światła, dźwięku:
Sylwia Pietrowiak

projekcje:
Katarzyna Wojtkowiak


bileterki:
Alicja Chmiela
Monika Chuda

Charakteryzacja - kostiumy:
Agnieszka Kucewicz

Fotografie:
Watson

U Przyjaciół
Kawiarnia-Klub-Teatr
ul.Mielżynskiego 27/29
61-725 Poznań
tel. (61) 851 67 95

kawiarnia@uprzyjaciol.pl
www.uprzyjaciol.pl

grafika i webmastering: marcin gałęcki

hosting: interpress
Spis Treści Kuriera Teatralnego
XHTML 1.0